Raudtee erastamise kohtuvaidlusesse kaasati tippadvokaadid

15. märts 2001, 08:35

Eesti parimad advokaadid alustasid eile Tallinna halduskohtus võitlust Eesti Raudtee erastamise ning Raudtee Erastamise Rahva ASi (RER) kaebusega seotud teemadel, kirjutab Eesti Päevaleht.

Eile ligi kümneliikmelise Baltic Rail Service?i (BRS), Rail Estonia ning RERiga seotud advokaatide silme all otsustas kohtunik Karin Kalmiste, et hoolimata Rail Estonia teisipäevasest erikaebusest alustatakse arutelu, kas Eesti Erastamisagentuuri (EEA) nõukogu langetas möödunud aasta 13. detsembril pädeva otsuse.

Kaebuse esitanud RERi esindav Jüri Raidla ütles, et juriidiliselt võib protsess aastaid venida. ?Meie huvi on kiiresti ühele poole saada ja kohus on samuti sama märki ilmutanud,? rääkis Raidla. Tema sõnul läheb konkreetse aruteluga vähemalt kolm päeva.

Kiiresti tahab kohtuasjaga ühele poole jõuda ka BRSi advokaat Indrek Teder. Rail Estoniat kohtus esindav Toomas Luhaäär keeldus igasugustest kommentaaridest.

Täna on erastamisvaidluse asjus tunnistajateks kutsutud EEA nõukogu liikmed. RER taotles tunnistajateks küll üksnes Mihkel Pärnoja, Toomas Lumanit, Tiit Tammsaart ning Ignar Fjuki.

EEA nõukogu liikmed peavad kohtule rääkima, mis motiividel sündis otsus tunnistada erastamiskonkursi võitjaks Rail Estonia. RERi eesmärk on, et EEA hindaks kolm Eesti Raudtee erastamiseks laekunud pakkumist uuesti.

Teede- ja sideministri Toivo Jürgensoni nõuniku Ardo Ojasalu väitel võib protsess küll venima jääda, kuid mainis, et RERi ja riigi vahel on räägitud kohtuvälistest kokkulepetest.

RERi juhataja Rain Tamm on Eesti Päevalehele öelnud, et kokkulepe nende ja EEA vahel on võimalik.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing