Eesti farmid rajavad piiripunktide eeskujul oma tauditõkked

15. märts 2001, 08:55

Koormast saepurust ja kilerullist peaks Pärnumaal asuv Selja suurfarm täna õhtuks valmis saama erilahusega immutatud desomati, mis kaitseks osaühingu enam kui tuhandepealist karja Mandri-Euroopast ähvardava suu- ja sõrataudi eest, kirjutab Postimees.

Osaühing hakkas lauda sissesõiduteele jäävat vana katusealust desovanni rajamiseks tühjaks vedama eile hommikul kohe pärast seda, kui Eesti lõunapoolsemad piiripunktid olid juba saanud käsu suunata kõik välismaalt tulevad autod läbi erilahusega täidetud vannide.

Sarnaselt Pärnumaa osaühinguga käitus eile suurem osa loomakasvatusega tegelevatest ettevõtjatest, kes võtsid tõsiselt esmalt Inglismaal ning nüüd ka Prantsusmaal tuhandeid loomi tuleriidale viinud taudi.

Eesti suurim seafarm, Viljandimaal 58 000 siga kasvatav AS Ekseko ei lasknud farmi territooriumile isegi nädala alguses Saksamaalt siia sõitnud äripartnereid. Kohtumine peeti kümne kilomeetri kaugusel turismitalus.

Ekseko tootmisdirektor Mati Tuvi rääkis, et peale autode peavad kõik töötajad, kes farmis ringi liiguvad, mitu korda erilahusega täidetud vannidest läbi käima. Ühest tsoonist teise liikudes tuleb neil ka riided ning jalanõud vahetada.

Spetsiaalselt rajatud süvendist suunati kogu liiklus eile läbi ka Ikla, Valga ja Murati piiripunktis. Desinfitseerivate mattide mahapanekuks andis veterinaar- ja toiduamet eile ka korralduse lennujaamale ning Paldiski, Muuga ja Tallinna kesklinna sadamale, kustkaudu käib suurem Euroopa vahet liikumine.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing