Toivo Jürgenson sattus Meri kriitikatule alla

15. märts 2001, 08:32

President Lennart Meri kritiseeris eilsel töölõunal peaminister Mart Laariga teravalt Eesti Raudtee erastamise kulgu ja kohaliku rongiliikluse kiirkärpimist - mõlemad etteheited langevad teede- ja sideministri Toivo Jürgensoni tegevuspõllule, kirjutab Postimees.

Eesti Raudtee erastamisest rääkides rõhutas Meri, et sellistes protsessides on oluline arvestada riigi pikaajaliste strateegiliste huvide ja julgeolekupoliitiliste eesmärkidega. Nii heitis Meri esimese kivi minister Jürgensonile, kes soosis raudtee erastamise esmavõitjana Rail Estoniat, kelle eelkontrollimata finantseerimisskeem lõhkes hiljem seebimullina.

?President Meri väljendas peaminister Laarile oma vastuseisu raudteetranspordi ümberkorraldamise senisele kulule, pidades silmas eeskätt raskusi Eesti vaesematele kodanikele neis piirkondades, kus reisijatevedu on lõpetatud,? refereeris presidendi pressiteenistus.

Peale opositsiooni on rongide sellist kiirasendamist bussidega kritiseerinud ka mõned koalitsioonisaadikud, kes aga peavad vähetõenäoliseks Jürgensoni tagasiastumist.

?Kolmikliidu valitsuses ei saa ministreid ükshaaval vahetada, kui kabinetti remontida, siis ainult kolmekaupa, aga sellist kokkulepet pole veel näha,? väitis ühe võimupartei juhtkonda kuuluv poliitik.

Sama kinnitas eile Riigikogu ees ka Laar: ?Valitsuses ei ole oodata mingit remonti.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing