Teenindused automootoritega hädas ka tuntud firmade kütusega

16. märts 2001, 16:42

Forde, Volvosid ja RenaultÞsid müüva Info-Auto ASi hooldejuhi Aivar Soome sõnul väidavad ka nende autode, mille ?kütusepaakides hõljub vesi ja ollus?, omanikud, et tangivad ainult Nestest ja Statoilist.

Neste ja Statoili juhid on pressis kinnitanud, et nemad Eestis kütuse kokkusegamisega ei tegele. Kütuste komponentidest kokkusegamist peavad autoremontijad üheks võimalikuks madala kvaliteedi põhjuseks.

Teisipäeval kavatseb Autode Müügi- ja Teenindusettevõtete Liit (AMTEL) majandusministrile avalikustada enda poolt Belgia laborilt tellitud bensiini- ja diislitestid, mis senise info kohaselt tõestavad, et Euroopa turule mõeldud autodes kõlbab kasutamiseks vähem kui 10% erinevates tanklates müüdavatest kütustest.

Tarbijakaitseamet kontrollis 2000. a kokku 283 tanklat, õiguserikkumisi fikseeriti 126 korral ning trahviti 70 firmat kogusummas 400 000 krooni. Kontrollimistel võeti 255 proovi vedelkütuse kvaliteedi määramiseks tunnustatud laborites. Kontrollimiseks võetud bensiin 95 proovidest ei vastanud 33% kehtestatud kvaliteedinõuetele ning diislikütuse puhul 23% proovidest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing