Sõrataudi korral võidakse kehtestada eriolukord

16. märts 2001, 07:59

Suu- ja sõrataudi Eestisse jõudmisel võidakse välja kuulutada eriolukord, kus politsei, sõjavägi ja kaitseliit hakkavad inimeste liikumist piirama ning vajaduse korral ka jõudu kasutades takistama, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Selline olukord võib tekkida üleöö ja me oleme selleks valmis,? lausus veterinaar- ja toiduameti loomatervishoiu osakonna juhataja Mati Nautras. ?Suu- ja sõrataud on väga kiiresti leviv epideemia, mille suhtes on vaja otsustavalt tegutseda.?

Nautrase sõnul reguleerivad eriti ohtlike loomataudide puhkemisel riigi tegevust loomatauditõrje seadus, veterinaarkorralduse seadus ning spetsiaalne situatsioonkava, mis näeb ette isegi eriolukorra väljakuulutamise.

Taudikolde ehk farmi või talu ümber luuakse kolme kilomeetri raadiuses suletud tsoon, kuhu kedagi ei lubata. Tsoonis elavad inimesed ei tohi sealt välja tulla. Kõik taudikoldes olevad loomad hävitatakse.

Ümber kolmekilomeetrise tsooni luuakse omakorda kümnekilomeetrine ohutsoon, kus liiklus on piiratud ja kontrolli all. Kõik tsoonist väljuvad inimesed ja sõidukid desinfitseeritakse.

Selline eriolukord võib kesta kuid ning see lõpetatakse alles siis, kui taud ja selle edasine levik on likvideeritud.

Kaitseliidu pressiesindaja Tanel Rütman ütles, et kaitseliit on eriolukorraks valmis ning võib 24 tunni jooksul välja panna maksimaalselt 8000 meest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing