Börsiülevaade: kohalik börs taas üha tihedamalt seotud välisturgudega

16. märts 2001, 09:43

Vaadeldes kõrvalt erinevatel turgudel toimuvat võib üha julgemalt tõdeda, et vana majanduse aktsiate kiirenev allkäik maailmas on hakanud üha tihedamalt oma jälgi jätma Tallinna börsi aktsiatesse ja üha enam tuleb hoida silm peal USA ja muudel välisturgudel.

Eilne päev oli kohaliku börsi väärtpabereid omavate investorite jaoks vaatamata aktsiate suurtele kõikumistele ja päeva lõpu tõusule peaaegu täielikult negatiivne. Üheteistkümne langenud aktsia kõrval suutis tõusta vaid ühe võlakirja hind.

Kuigi börsipäeva käive ja tehingute arv ei kasvanud võrreldes eelnevate päevadega kuigi oluliselt olid aktsiate noteeringud eile vägagi tundlikud. Seetõttu sundisid eile isegi väiksed tehingud aktsiate noteeringuid üles- või allapoole viima.

Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> aktsia, mis on senini päevasiseselt testinud 70 kroonist toetustaset murdis eile sealt esimest korda läbi ja käis ära 69,25 krooni peal. Päeva lõpus toimunud lõpuspurdi tõttu jõudis aktsia aga 71 kroonini ja kokku tuli päeva languseks vaid veidi üle ühe protsendi.

Täna on Eesti Telekomi aktsial küllalt keeruline päev. Ühelt poolt toetab aktsiat see, et eile tuli hulgi häid uudiseid Nokia <GR#US.NOK> kohta, kuid teisalt ei näidanud ülejäänud tehnoloogiasektor end eile õhtul USAs end kuigi heast küljest.

Värvikas oli eile ka päev Hansapanga aktsia <GR#EE.ETL> jaoks, mis päevasiseselt vajus isegi 130,50 kroonini kuid börsipäeva lõpuks suutis end upitada 134,50 kroonini. Kaotus päevaga ligi poolteist protsenti.

Hansapanga aktsia on viimastel päevadel kukkunud tasemeni, kus aktsia viimase paarisaja päeva liikumise tõusutrend on murdunud, tõdes Äripäevale Trigon Marketsi maak-ler Kaur Elviste ja seis puhttehniliselt mitte eriti lootust tekitav.

Siiski ei soovitanud ta muret tunda pika nägemusega investoritel.

Kuigi eile oli täielikult negatiivne börsipäev ei julge täna eriti ennustada, et hinnad lähevad kiires tempos tõusule. Pigem ootaks aktsiahindade kõikumist eilsete tasemete ümber.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing