Tartu Flora aktsionärid on vaidlustanud oma aktsiate müügi

16. märts 2001, 14:11

Tartu tarbekeemiaettevõtte ASi Tartu Flora aktsionäride eileõhtusel erakorralisel üldkoosolekul suruti läbi ettevõtte ülevõtjate kava kinnitada uus nõukogu, kuhu kuulub kaks Tallinna ärimeest ASist Tagaberg.

Tartu Flora endise juhatuse liikme ja pearaamatupidaja Silvi Zimmermanni sõnul saavutas vastaspool võidu 160 häälega.

Zimmermanni kinnitusel on viis Tartu Flora aktsionäri, kelle aktsiad annavad kokku 300 häält, vaidlustanud oma aktsiate müügitehingu kohtus, sest nende otsene ülemus, tootmisosakonna juhataja Peeter Laurson ähvardas ja mõjutas oma alluvaid müüma aktsiad talle.

'Kuna nende viie inimese aktsiapaberid on minu käes, tekib küsimus, mille alusel tehti kanded aktsiaraamatusse,' imestas Zimmermann. 'Aktsionäride koosolekul meile aktsiaraamatut ei näidatud.'

Tartu Flora uude nõukogusse kuulub eelmisest nõukogust Maie Reisel ja uute liikmetena Raul Tagaväli ja Tanel Martin. Tartu Flora juhatuse uued liikmed on Peeter Lauson ja Tallinna ärimees Imre Freiberg.

Raul Tagaväli ja Imre Freiberg kontrollivad mitmeid Tagabergi firmade gruppi kuuluvaid ettevõtteid.

Tartu Flora uue nõukogu esmaseks ülesandeks on tagada stabiilsus ettevõtte juhtimisel ja leida ettevõtte tootmispotentsiaalile senisest parem rakendus, on kirjas Tartu Flora uue nõukogu edastatud pressiteates. Nõukogu hinnangul on Tartu Flora areng juhatusesiseste vastuolude tõttu olnud ebarahuldav, seda eelkõige müügitegevuse ja tootearenduse osas.

Tartu Flora eelmise aasta käive oli ligi 40 miljonit krooni ja kasum 2,7 miljonit krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing