Isamaaliit jätab Mõisa võimukaotuse ohus ametisse

19. märts 2001, 08:12

Isamaaliit lükkab tagasi opositsiooni, ajakirjanduse, koalitsioonikaaslaste ja isegi erakonna sisesurve, sest on otsustanud hinnast hoolimata toetada Jüri Mõisa jätkamist Tallinna linnapeana, kartes vastasel juhul jääda pealinnas opositsiooni tõugata, kirjutab Postimees.

Erakonnakaaslased mõjutavad Mõisa, et ta astuks juba täna ajakirjanike ette ning selgitaks kõiki oma käike ja avaldusi, mis on tema kohale kriitikanooled tõstnud. Nii loodavad Isamaaliidu tipud enne tänaõhtust juhatuse koosolekut auru välja lasta, vastasel juhul võib Mõisa personaalia seal üliteravalt jutuks tulla.

Tallinna linnapea küsimust Isamaaliidu juhatuse tänase koosoleku ametlikus päevakorras aga ei ole. Võimalik, et mööda sellest teemast ei pääse, nentis erakonna peasekretär Andres Ammas. Teravaid hääletoone, mis võiksid viia Mõisa umbusaldamise otsuseni, püüab Isamaaliit vältida, sest kardab Tallinna napi võimuliidu kokkuvarisemist.

?Mõisata ei oleks praegu Tallinna koalitsiooni ja Isamaaliit poleks võimu teostamas,? sõnas Ammas. ?Võimuliit pealinnas toetub väga suures osas Mõisa isiksusele ja probleem pole tema asendamises, vaid selles, kas Isamaaliit jätkab võimul või opositsioonis.?

Teine poliitringkondade kava jätab linnapea portfelli Isamaaliidule, sel juhul on tõenäolisim kandidaat Kesklinna vanem Siim-Valmar Kiisler.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing