Eestis 6 miljardit hämarat raha

19. märts 2001, 08:20

Tänavu tehtud uuringu kohaselt liigub Eesti ettevõtluses 6 miljardit krooni läbi maksuvabade firmade, kirjutab Äripäev.

Uuringu tulemusel jääb maksuvabades piirkondades registreeritud ettevõtete kasutamise tõttu riigil aastas saamata 300?500 miljonit krooni.

Maksuamet ei pidanud võimalikuks kõnealust uuringut kommenteerida, sest uuringu tulemuste puhul puuduvad igasugused viited algandmetele.

Riigikogu rahanduskomisjoni esimees Kalle Jürgenson ütles, et aastas saamata jääv pool miljardit krooni on riigile väga suur raha. ?See tuleb saada kontrolli alla,? ütles Jürgenson.

Uuringu läbi viinud Consulti finantskonsultatsioonide juhataja Heikki Haldre sõnul selgub veel, et offshore-firmade omanikel on praegu kontol umbes 300 miljonit krooni investeerimiseks valmisolevat vaba raha. Ta ütles, et see annab tööd paljudele investeerimisnõunikele ja advokaatidele, kes raha paigutamisega tegelema hakkavad.

Investeerimispanga LHV partner Rain Lõhmus ütles, et täna ei ole 300 miljonit krooni investeerimisäris enam väga suur raha. ?Ma ei oska küll nüüd midagi teistmoodi teha, Eesti elanikud jätavad sama suure summa kuu-kahe jooksul pankadesse deposiiti,? sõnas Lõhmus.

Maksuvabades piirkondades registreeritud ettevõtete abil on võimalik peita kasumit, mille pealt tuleb Eestis maksta tulumaksu, tulumaksuvabastus kehtib vaid juhul, kui kasum reinvesteeritakse ettevõttesse. Offshore-firmade abil saab aga kasumi ilma makse tasumata omanikutuluna ettevõttest välja viia.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing