Majandusminister otsib kütuseprobleemidele lahendust

20. märts 2001, 15:27

Täna toimus majandusminister M. Pärnoja ja Eesti Automüüjate ja Teenindusettevõtjate Liidu (AMTEL) esindajate kohtumine, et arutada vedelkütuste kvaliteediga seonduvaid probleeme.

Kohtumisel arutati, kuidas võiks tõhustada kütuseturu järelevalve institutsionaalset korraldust ning erinevate turupoolte vastutusega seonduvaid probleeme.

Minister Pärnoja sõnutsi on kütuse kvaliteedi eest vastutajaks kütuseettevõtjad ning riigi osaks antud valdkonnas saab olla kütuseturu järelevalvemehhanismide loomine ja nende toimimise tagamine. 'Riigi asi on hoolitseda, et kütuseettevõtja suudaks vastutust kanda, vastasel korral tuleb kütuseettevõtjat karistada kas trahvide või turult kõrvaldamisega,' ütles minister Pärnoja.

AMTEL-i esindajad andsid ministrile kohtumisel üle kütuste kvaliteedi analüüsi tulemused ja omapoolsed ettepanekud seniste probleemid lahendamiseks.

'Oluline on tagada turuosaliste võrdne kohtlemine, kusjuures ükski neist ei oma õigust oma vastutust teistele üle kanda. Kogu süsteem peab kindlustama, et tarbija huvid oleksid kaitstud, ' rõhutas minister Pärnoja. Samuti tõi minister välja, et kõigi seniste erinevate kütuseturu osapooltega kohtumiste käigus on selgelt ilmnenud kõigi turupoolte huvitatus solkkütuste turult kaotamisest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing