Viljandi jätkab tudengitele toimetulekutoetuse maksmist

20. märts 2001, 08:35

Hoolimata sotsiaalministeeriumi keelust maksta mujalt pärit üliõpilastele toimetulekutoetust, jätkab Viljandi Linnavalitsus kolled?i tudengite toetamist, kirjutab Sakala.

'Kultuurikolled?is on üliõpilasi koos saarest ja soomest, aga meie oleme neile toetust edasi maksnud,' ütles Viljandi sotsiaalameti peaspetsialist Merike Eensoo. 'Kui inimene on kantud Viljandi elanike registrisse, on ta ju Viljandi elanik.'

Jõgevamaalt kultuurikolled?isse õppima tulnud Veronika Noormägile on umbes 800 krooni suurune toimetulekutoetus ainus sissetulek, sest tunniplaan ei võimalda tal kooli kõrvalt töötada.

'Taotlesin toetust Kuremaalt, kuhu olen sisse kirjutatud, kuid neil ei olnud võimalust seda anda, ja siis kirjutasingi ennast Viljandisse sisse,' rääkis Noormägi, kes õpib kolmandal kursusel huvijuhtimist.

Eelmisel nädalal saatis sotsiaalministeerium Tartu maavanemale kirja, milles keelas üliõpilastele toimetulekutoetuste maksmine, sest tudengeid peetakse pere juurest ajutiselt eemal viibivateks inimesteks ja seega peaks ka toetuse maksmine käima perekonna elukoha järgi.

Viljandisse pole sotsiaalministeeriumist sellist otsest käsku käsku tulnud ja nii makstaksegi raha siin iga kuu lõpul välja. Veebruaris sai Viljandis toimetulekutoetust umbes 560 inimest, kellest 92 olid üliõpilased.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing