Tartu tanksaabaste tootja hakkas laste papusid valmistama

20. märts 2001, 12:44

Töö- ja turvasaapaid ning murdmaasuusasaapaid tootev Tartu jalatsifirma AS Samelin alustas eelmisel nädalal väikelaste sandaalide tootmisega, ütles Samelini juhataja Leida Kikka.

'Tuleb kõik tööpakkumised vastu võtta,' põhjendas Kikka koostööd Inglismaal suurt kauplusteketti omava firmaga Murmar Phipps.

Esimese partiina valmistab Samelin 17 000 paari tekstiilist sandaali suurusega 1, 2 ja 3. 'Need on titatele, kes veel ei käi,' täpsustas Kikka.

Kikka sõnul soovivad inglased, et Samelin hakkaks tootma lastejalatseid kuni viieaastaste lasteni ning kasvataks tootmismahtu 10 000 paarini nädalas. 'Me ei suuda nii kiiresti lastejalatsite tootmist arendada,' kurtis Kikka.

Kikas ütles, et võrreldes Skandinaavia firmadega on inglastele toota meeldivam. 'Igale lastejalatsile läheb sisse märge Made in Estonia,' põhjendas Kikka. 'Skandinaavia firmad eiravad seda märget.'

Samelini suurimad partnerid on Norra firma Alfa ja Soome firma Avec-Shoe. Samelini põhitoodang on matka-, töö- ja turvasaapad ning murdmaasuusasaapad.

Samelini eelmise aasta käive oli 106 miljonit krooni. Samelinis töötab 425 inimest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing