Riik tahab Tartu puukooli maha müüa

20. märts 2001, 08:16

Info riigile kuuluva Tartu puukooli müümisest vastab tõele, kinnitab keskkonnaministeerium. Praegu korrastatakse ettevõtte aktsiakapitali, pärast seda teeb minister otsuse, kas ja kuidas riik puukooli müüb, kirjutab Tartu Postimees.

Riigile kuuluva äriühingu AS Tartu Puukool aktsiakapital on praegu 400 000 krooni. Kuu-poolteise pärast, mil keskkonnaministeeriumi ametnikud lõpetavad Tartu puukooli aktsiakapitali korrastamise, peaks see ulatuma 849 000 kroonini.

?Tartu puukool läheb müüki aktsiakapitalist suurema hinnaga, sest firma on töötanud kasumiga,? ütles keskkonnaministeeriumi haldusosakonna juhataja Margus Tilga.

Tilga lisas, et keskkonnaministeeriumil pole veel seisukohta, kas müüa puukool tervikuna või vaid osa sellest. Samuti pole otsust, kas ettevõte müüakse koos ligi 30 hektari suuruse maaga või ilma selleta. Praegu tegeleb ministeerium puukooli maa riigistamisega.

Küsimusele, kas riik müüb ettevõtte tingimusel, et uus omanik jätkaks istikute kasvatamist ja müüki, kostis Tilga: ?Oleks reaalne, et puukool jätkaks, teisiti ei saakski seda müüa.? Samas nentis ta, et puukoolina jätkamise tärmin jääb müügilepingus ilmselt lahtiseks, sest aastateks ei saa ostjale sellist kohustust panna.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing