USA aktsiaturgude eilses tõsusus süüdi spekulandid

Peeter Koppel 20. märts 2001, 10:37

USA aktsiaturud tegid eile läbi spekulatiivse tõusu, oodates Föderaalreservi vabaturukomitee tänaselt istungilt samme, mis peaks maailma suurimale majandusele taas eluvaimu sisse puhuma.

Tõusu spekulatiivsus väljendus madalas käibes ning kauplemisaktiivsuses ning oli turuosaliste hinnangul tingitud osaliselt ka tehnilistest põhjustest nagu lühikeste positsioonide katmine.

Analüütikute hinnangul mõjuks aktsiaturgudele stimuleerivalt stsenaarium, mille kohaselt langetaks Fderaalreserv täna baasintressi 50 baaspunkti võrra ning ühtlasi üritaks turgusid ka sõnadega rahustada. Mida optimistlikum oleks Fedi retoorika, seda positiivsemalt turud reageeriksid.

<#Peamiste indeksite kukkumine on viimasel ajal olnud suhteliselt järsk= http://www.aripaev.ee/1887/rt_ly_188701.html>, see annaks aga aluse loota mingit korrektsiooni. Samas ei julgenud turuosalised enne Föderaalreservi oodatavaid samme tõsisemaid otsuseid vastu võtta.

Eilsel kauplemispäeval oligi investorite seas valdavaks emotsiooniks siiski ettevaatlikkus ning peamine tähelepanu näis koonduvat kindlamate vana majanduse ettevõtete aktsiatele nagu Procter Gamble <GR#US.PG>, 3M <GR#US.MMM> ja DuPont <GR#US.DD>.

<a href='http://finance.yahoo.com/q?s=^DJI d=5d' target='_vbors'>Dow Jonesi</a> tööstuslik keskmine lõpetas 2,1,38 protsenti kõrgemal 9959,11 punkti tasemel.

<a href='http://finance.yahoo.com/q?s=^IXIC d=5d' target='_vbors'>Nasdaqi üldindeks</a> sulgus 3,19 protsendi võrra kõrgemal 1951,18 punkti juures.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing