Raudteetehing annab nõustajale 200 miljonit

20. märts 2001, 08:16

Eesti Raudtee erastamist nõustanud Inglise firmal GIBBil on sõltuvalt raudtee ostusummast ja investeeringutest õigus saada kuni 200 miljonit krooni, kinnitasid erastamisagentuuri ja GIBBi lepinguga tutvunud analüütikud, kirjutab Eesti Päevaleht.

Tuginedes lepingu esialgsele analüüsile kirjutas Eesti Päevaleht nädal tagasi, et nõustaja võib koos tehingu neljaprotsendilise edukustasuga saada ligi 70 miljonit krooni, millest üle 42 miljoni on juba makstud.

Lepingu põhjalikum analüüs aga näitas, et GIBBil on õigus nõuda edukustasu mitte ainult ettevõtte müügihinnast, nagu Eesti Päevaleht varem kirjutas, vaid oluliselt suuremate summade pealt ehk Eesti Raudtee sajaprotsendilisest väärtusest ning kavandatavatest investeeringutest.

Raudtee Erastamise Rahvaaktsiaseltsi (RER) pakkumise puhul arvutataks neli protsenti mitte 800 miljoni, vaid 4,9 miljardi krooni pealt. Sel juhul teeniks GIBB 199 miljonit krooni.

Analüütikute hinnangul tuleks GIBBile edukustasu maksta igal juhul, kui enne 2002. aasta juulit ostu-müügileping sõlmitakse ükskõik kellega kolmest pakkujast ? Rail Estonia, Baltic Rail Service?i või RERiga.

Erastamisagentuuris Eesti Raudtee erastamist korraldav Katrin Kivi sõnul on veebruarist alates leping GIBBiga peatatud ja uusi makseid pole tehtud. Tema sõnul ei too lepingu peatamine agentuurile lisakohustusi. Pärast seda, kui lepingu järgi tööd jätkatakse, makstakse lisaraha lähtuvalt lepingust tulenevatele sätetele.

Eesti Päevalehe andmeil ulatuksid 2001. aasta maksed kahe-kolme miljoni kroonini kuus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing