22. märts 2001, 00:00

Ericssoni suurimad institutsionaalsed investorid arutavad reedel firma juhatuse väljavahetamist ning võimalikke kandidaate, keda tuleval nädalal toimuval aktsionäride üldkoosolekul üles seada, edastas Rootsi Finanstidningen.

Üldkoosoleku kavas on ettepanek kogu Ericssoni juhatus ümber valida. Mitmed institutsionaalsed omanikud pole aga veel saanud aega kaaluda võimalikke kandidaate, kirjutab leht.

Kriitika ettevõtte juhatuse aadressil on viimastel nädalatel teravnenud ning mitmed huvigrupid, sealhulgas Ericssoni töötajate ametiühing, nõuavad kontserni juhtide tagasiastumist. ÄP Online

Rootsi investorid, kes kasutasid neile kuuluvaid Ericssoni aktsiaid laenutagatisena teiste aktsiate ostmiseks, on sattunud kitsikusse, kui maaklerid nõuavad aktsiate sundmüüki või täiendavaid tagatisi, kirjutab Dagens Industri. Lehe küsitletud maaklerite sõnul on olukord siiski kontrolli all.

?Kui aktsiate hinnad kukuvad, nõuavad maaklerid alati investoritelt lisatagatist,? ütles Rootsi finantsinspektsiooni osakonnajuhataja Per Arne Ström. ?Vahel võivad tagajärjed dramaatilised olla.?

Inspektsiooni hinnangul on umbes 2 protsenti Stockholmi börsi kogukapitalisatsioonist antud laenutagatiseks, millest omakorda suure osa moodustavad Ericssoni aktsiad.

Reeglina on investoritele antud laenu 70 ulatuses neile kuuluvate Ericssoni aktsiate väärtusest. Läinud aastal 230 Rootsi krooni tasemel ostetud aktsiad on tänaseks kukkunud väärtuselt 60 kroonile. ÄP Online

?Usume, et GPRSi ja 3G võrgusüsteemide osas jõuame liidripositsioonile järjest lähemale ning meie eesmärk saada 3G-turust 35 on juba käega katsuda,? ütles Hannoveris Cebiti messil Nokia Networks-haru direktor J. T. Bergqvist, edastas Dagens Industri online.

Bergqvisti sõnul käivitub GPRSiturg selle aasta lõpus ning saab massturuks tuleval aastal. 3G alustab väiksemas mahus 2002. aasta teisel poolel ning saab hoo sisse 2003. aasta alguses.

?Me olime esimesed kommertsvõrkudega nii GSMi kui GPRSi jaoks ning kavatseme esimesed olla ka 3G alal,? ütles Bergqvist. 2002. a teisel poolel toob Nokia välja võrgu, mis saab hakkama nii 2G- kui 3G-mobiilsidega. Nokia arvestuste järgi kasvavad operaatorfirmade tulud mobiilsidest läinud aasta 340 miljardilt eurolt aastaks 2006 980 miljardile eurole. ÄP Online

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing