Vedurimehed ei välista steiki

21. märts 2001, 16:06

Eesti Vedurimeeste Ametiühinguliidu esimees Tõnu Väät ei välista streigi korraldamist juhul, kui teine pool jätkab hämamist ja peaminister taganeb reedel antud lubadusest taastada reisirongiiiklus osaliselt veel sel aastal.

'Ootame ära 27. märtsi, mil teede- ja sideminister Toivo Jürgenson peab valitsusele esitama oma olukorrast oma nägemuse, ja siis otsustame, mis edasi teha,' lausus Väät.

Juhul, kui vedurimehed otsustavad siiski streikida, on nendega lubanud ühineda ka teised transporditöötajad ja sel juhul jääksid käigust ära ka Kagu-Eestis ronge asendama pandud bussiliinid.

Vedurimeeste ametiühing taotleb 1. juunist reisirongiliikluse osalist taastamist Kagu-Eestis ja ühe rongiga Tallinn-Narva liinil.

Homme kohtuvad ametiühingu juhid Tartu depoo 127 töötajaga, kes kõik peavad rongiliikluse kaotamise tõttu töö kaotama. Ametiühingu nõudmisel on koondamine kaheks kuuks peatatud. Kokku jääks Eestis tööta 282 raudteetöötjat.

Pärast reedest konstruktiivset kohtumist peaminister Mart Laariga otsustasid vedurimeeste ametiühingud esialgu streiki mitte korraldada, kuid pärast peaministri nõuniku ja pressiesindaja viimaseid avaldusi selle kohta, et peaminister pole mingeid lubadusi andnud, on küsimus taas päevakorras.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing