Trammi- ja trollikoondises kaotab töö iga neljas

21. märts 2001, 08:21

Tallinna trammi- ja trollibussikoondise juhtkond koondab sel aastal ligi 300 töötajat, põhjendades seda trolliliikluse mahu vähenemisega uuest aastast ning sooviga firma tõhusamalt tööle panna, kirjutab Postimees.

Trammi- ja trollibussikoondise personalijuht Tiiu Sirts ütles, et ligi 160 töötajat on koondamisteate riburada pidi jaanuarist alates kätte saanud ning viimased neist on tööl juunikuus. Kokku kavatseb firma tänavu koondada ligi 300 töötajat, teisel poolaastal koondatavate arv on esialgu veel lahtine.

Sirtsu väitel pole koondatute seas trammi- ja trollijuhte. Peamiselt puudutab koondamislaine remonditöölisi, keda on lahkuma sunnitute seas üle poole. Eelmise aasta lõpus töötas trammi- ja trollibussikoondises 1290 inimest.

Trammi- ja trollikoondise finantsjuht Mart Moosus ütles, et esimesel poolaastal koondatavate inimeste lahkumishüvitisteks kulutab firma 2,4 miljonit krooni, tuleval aastal peaks koondamisest saadav kokkuhoid aga ulatuma 12 miljoni kroonini.

Moosuse sõnul on firma seni põhjendamatult raisanud ja vanaviisi edasi minna enam ei saanud. Muudatuste tegemist seostas finantsjuht novembrist firma etteotsa astunud Peeter Maspanoviga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing