PricewaterhouseCoopers ei tahtnud end kliendile peale suruda

21. märts 2001, 12:28

PricewaterhouseCoopers kaebas mullu kevadel riigihangete ameti raudtee erastamisnõustaja konkursi tulemuste pärast kohtusse, kuid võttis siis kaebuse tagasi.

Riigihankekonkursi raudtee erastamise nõustaja leidmiseks võitis PricewaterhouseCoopersist halvema pakkumise teinud konsultatsioonifirma GIBB. PricewaterhouseCoopersi pakkumine oli 12 miljonit krooni GIBBi 40 miljoni krooni vastu. Seetõttu pöördus PricewaterhouseCoopers kaebusega Tallinna halduskohtusse.

Riigihangete ameti asedirektor Andres Veel ütles, et Tallinna halduskohus otsustas kaasata protsessi ka GIBBi, mistõttu protsess oleks veninud veel kuid. PricewaterhouseCoopers otsustas loobuda ning mullu 14. detsembril andis halduskohus välja määruse lõpetada menetlus kaebusest loobumise tõttu.

PricewaterhouseCoopersi juhataja Mart Habakuk ütles, et nende nägemusel olid põhjused, miks eeelistati GIBBi, vägisi otsitud. Kaebuse tagasivõtmise taga oli arusaamine, et klienti pole mõtet pressida teenust ostma. Ta lisas, et firmal oli tekkinud ka huvide konflikt, sest PricewaterhouseCoopers oli asunud nõustama ühte raudteed erastada soovijat, BRSi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing