23. märts 2001, 00:00

Majandusministeeriumile pakutakse lähiajal kaks tselluloosikombinaadi rajamise projekti. Saksa ja Austria kontsernide ASAM Technologies ning IMPCO-Voest-Alpine Pulping Techonologies tehase ehitamine läheks maksma vähemalt pool miljardit USA dollarit, ütles Saksamaal asuva Eesti saatkonna majandusnõunik Andres Pajuste. Soome Pulpmaster Group on pakkunud kaks tehase varianti, mille maksumus on 200?300 mln dollarit. Tselluloositehase rajamine Eestis on otstarbekas ja väga kasulik ettevõtmine, ütles majandusministeeriumi tööstuspoliitika osakonna juhataja Rünno Lumiste. Ta nimetas projekti metsatööstuse tiigrihüppeks. Riik peab olema projektis nii suure osalusega, et oleks näiteks kahjulik piirata puiduturgu. Põhimõtteline otsus tselluloositehase rajamise kohta võeti vastu juba Andres tarandi valitsuse ajal.

Hetkeseis: neist projektidest asja ei saanud. Praegu käib keskkonnakaitsjate ja järjekordse tehaseehitaja Estonian Cellsi vahel vaidlus tehase asukoha pärast ? Estonian Cells tahab kombinaati rajada Türile, looduskaitsjad soovitad aga Narvat, Kehrat või Paldiskit.

1994. aastast teede- ja sideministeeriumi kantsleriametit pidanud ja seejuures kolm valitsust üle elanud Ruth Martin kinnitab kirjas Äripäevale, et mitmed endised kõrged riigiametnikud, kes on süüdistanud teda intriigtsemises, on oma ametist pidanud lahkuma saamatuse, otsustusvõimetuse, ebakompetentsuse või alkoholiprobleemide tõttu. Kirjas mainib Martin muuhulgas, et ?kantsleriamet on loomulikult ajutine?.

Hetkeseis: mitmed ametnikud (nt Mati Iila, Nathan Tõnisson, Rein Merisalu) kohalt tõrjunud Martinil oli loomulikult õigus ? amet, mis on ülepolitiseeritud, ei saa kuidagi olla eluaegne., kuid kange kantsleriproua püsis oma ametis veel aastal 2000 ning ka siis tuli minister Toivo Jürgensonil tema ametist kangutamiseks hulga maksumaksja raha kulutada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:17

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing