Norra ärimees jätkab Eesti õdede tööle vahendamist

22. märts 2001, 08:06

Eesti meditsiiniõdesid Norra haiglatesse tööle vahendav ärimees Finn Radmann tõi praegu täienduskoolitust saavatele õdedele keeleõpikuid ja kavatseb sel aastal käivitunud projekti tulevikus veelgi laiendada, kirjutab Postimees.

?Minu arvates läheb õdede projekt päris hästi. Praegu õpivad nad Tallinna Meditsiinikoolis norra keelt ja täiendavad end erialaliselt. Kava kohaselt peaks täienduskoolitusel olevad õed viie kuu pärast minema Norrasse ja kohtuma sealsete haiglajuhtidega. Siis otsustame ka ühiselt, kus nad tööle asuvad,? räägib Radmann.

?Praegu käib koostöö seitsme suure haiglaga Oslos, Trondheimis ja Bergenis. Kui pilootprojekt hästi läheb, siis kavatsen tulevikus ka teistele haiglatele pakkumise teha,? ütleb Radmann.

Norra tööturuameti esindaja Odd-Erik Marthinsen on Postimehele öelnud, et riiklikku toetust õdede importimisele pole, Radmann aga väidab vastupidist.

?Ma võin näidata teile pabereid ja tõendada, et see kõik on väga ametlik. Mul on kaasas umbes 50 kilo dokumente, kõik on tõsi. Eesti haridusministeerium on andnud Tallinna ja Tartu meditsiinikoolile ametliku loa koolitada Norra tarvis medõdesid,? väidab Radmann.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing