Pärnoja ahistas energiaturu inspektsiooni

22. märts 2001, 08:00

Majandusminister Mihkel Pärnoja sekkus jõuliselt energiaturu inspektsiooni tegemistesse, keelates viimasel elektrikaubanduse litsentside väljaandmise, mistõttu inspektsioonijuhid olid sunnitud ametist loobuma, kirjutab Postimees.

<pilt#MihkelParnoja.jpg#Majandusminister Mihkel Pärnoja#150#188#0>

Aasta tagasi, enne NRG-tehingu kinnitamist valitsuses soovitasid energiaturu inspektsiooni juhid majandusministril lülitada ka inspektsiooni esindajad NRGga läbirääkimiste töörühma, kuid Mihkel Pärnoja ei näinud selleks vajadust.

Palvele esitada NRG-le lubatavate elektrihindade kalkulatsioonid enne kooskõlastamist läbivaatamiseks inspektsioonile vastas Pärnoja, et tegemist on konfidentsiaalsete dokumentidega.

Pärnoja sõnul ei saanud ta NRGga läbirääkimistesse inspektsiooni kaasata, sest regulaator peab kooskõlastama esitatud hinnad, mitte nõustama erastamistehingut.

Inspektsioonijuhid läksid Pärnojaga lõplikult tülli, kui andsid ilma ministriga eelnevalt kooskõlastamata elektrikaubanduse litsentsid Narva ja Läänemaa Elektrivõrkudele ning Viru Energiale.

«Edasisele litsentside väljaandmisele pani Pärnoja veto peale ehk keelas sääraste lubade väljaandmise,» kinnitas Energiaturu inspektsiooni endine juht Allan Sepp. «Selline käitumine oli otse meile peale astumine, mis läks vastuollu igasugu reeglite ja tavadega, mistõttu ma otsustasin ametist loobuda, sest inspektsiooni sõltumatu juhtimine, mida näevad ette ka Euroopa Liidu siseturu direktiivid, oli muutunud võimatuks.»

Mõni kuu hiljem loobus põhimõtteliste erimeelsuste pärast Pärnojaga oma ametist ka inspektsiooni juhi asetäitja Erik Kaldas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing