Sonera nõukogu väljavahetamine Eesti Telekomi esialgu ei mõjuta

22. märts 2001, 13:58

Eesti Telekomi 24,25% aktsiate omaniku Sonera nõukogu täiekoosseisuline väljavahetamine Eesti Telekomile nii pea mingeid muutusi kaasa ei too, ütles äsja Eesti Telekomi finantsdirektor Krister Björkqvist.

'Kindlasti sõnastab uus nõukogu Sonera tegevusstrateegia selgemalt ümber, kuid arvan, et meie jaoks lähiajal see muutusi kaasa ei too,' ütles Björkqvist. Ta lisas, et muudatused Sonera nõukogus olid hädavajalikud, kuna seni peamiselt poliitikutest koosnenud nõukogul puudus ühine nägemus, mis suunas Sonera peaks arenema. Björkqvist avaldas lootust, et ettevõtjatest koosnev uus nõukogu suudab aktsionäride usalduse Sonera vastu taastada ja mõne aja pärast avaldub see ka aktsiahinna tõusus.

Küsimusele, kas spekulatsioonid selle üle, et Sonera või Telia jõuavad peagi kokkuleppele, et üks neist lahkub lahkub Eesti Telekomi omanike ringist, võiksid pärast Sonera nõukogu vahetumist muutuda realistlikumaks, vastas Björkqvist: ?Nii Sonera kui Telia on hiljuti deklareerinud, et Balti riigid on prioriteetne piirkond. Seetõttu arvan, et kummalgi neist ei ole huvi Eesti Telekomist lahkuda.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing