Vilba tahaks, aga ei suuda tasuta parkimislube kaotada

22. märts 2001, 11:06

Aselinnapea Priit Vilba ütles tänahommikusel vestlusel, et teda ei saa seostada konsultatsioonifirmale M.O.B. tasuta parkimiskaardi andmisega, mida juhib tema poeg Tanel Vilba.

'Selle allhanke korraldas Eke Ariko,' rääkis Vilba. 'Samuti ei osalenud ma säästva arengu ja planeerimise ameti (SAPA) reorganiseerimisel komisjoni töös. Seega polnud mul selle asja juures mingit hääleõigust.'

M.O.B.juht Urmas Toome ütleb tänases Äripäevas, et nad tegelesid SAPA reorganiseerimisel dokumentide vormistamisega, mille eest said tasuta parkimisloa.

Vilba sõnul on mitmete parkimislube saanud erafirmade näol tegemist linna koostööpartneritega. Näiteks kolms parkimisluba saanud HETA advokaadibüroo, kelle advokaadid on kaasatud linnavalitsuse töösse.

Aselinnapea ütles, et kuidas ta ikka keeldub, kui koostööpartner tuleb parkimisluba küsima. ?Vorst käib ju ikka vorsti vastu.'

'Ma tahaksin need parkimiskaardid hoopis ära kaotada,' ütles Vilba. 'Möödunud aastal saatsime ministeeriumidele kirjad, kus teatasime, et me neid lube enam ei väljasta, aga kujutate ette mis siis toimuma hakkas?' Tema sõnul on poliitiline surve lubade soovijate poolt nii tugev, et seda süsteemi on raske muuta.

Artiklit tänasest Äripäevast saad lugeda <#siit=http://www.aripaev.ee/1889/uud_uudidx_188901.html>

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing