Kolm mobiilsidegiganti loob mobiilmängude standardi

22. märts 2001, 09:52

Motorola Inc. , Ericsson ja Siemens AG mobiilside üksused teatasid eile uue mobiilimängude standardi väljatöötamisest, mis saab olema avatud ka kolmandatele osapooltele.

Kolm firmat teatasid, et loodavad luua kolmanda kvartali lõpuks spetsifikatsioonid universaalse mobiilmängude platvormi kasutamiseks sellistes seadmetes nagu mobiiltelefonid ja PDAd.

Uus mängustandard on vahendiks muutmaks mobiiltelefone klientidele atraktiivsemaks ja kasumlikumaks tootjatele, teatasid firmade ametiisikud.

Meelelahutus nõuab mobiiltelefonidelt ja teiste käeshoitavate kommunikatsioonivahenditelt (pihuarvutid) suuremaid ekraane, rohkem värve ja paremat graafikat, pannes küsimärgi alla, miks tarbijad vajavad nii mobiiltelefone kui ka Nintendo Game Boy mänguseadmeid, ütles Motorola Internetitarkvara ja sisuüksuse asepresident Tim Krauskopf Reutersile. 'Kui sa kannad kaasas mobiiltelefoni, millel järgmise põlvkonna telefonidel on suurem ekraan ? miks kanda kaasas ka Game Boyd?'

Mänguplatvormi initsiatiiv peaks looma laiema valiku meelelahutuse ja interaktiivsete mobiilimängude näol, mis tõstab tulevikus nõudlust järgmise põlvkonna võrkude ja telefonide järele, teatasid firmade esindajad. Potentsiaalne turg standardile võib ulatuda miljarditesse dollaritesse, ütles Krauskopf.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing