Ettevõtja hoiatab AS Päevalehega äri ajamise eest

Inno Tähismaa 23. märts 2001, 15:47

ASi RaPos nõukogu liige Marek Strandberg ütles, et AS Päevelehelt ei saa lepingute täitmist nõuda, kuna firmal puudub juba kaks aastat äriregistris kinnitatud volitatud esindaja.

Strandberg ütles, et Päevalehe peadirektoril Hando Sinisalul, kes ettevõtte nimel lepinguid sõlmib, pole selleks tegelikult volitusi. Strandberg on esitanud kohtusse ka vastava hagi.

Hando Sinisalu ütles, et ei oska selle kohta midagi öelda, kuna Päevelehe jurist arvab teistmoodi. Sinisalu sõnul on asja puhul tegemist juristide omavahelise vaidlusega.

Sinisalu sõnul on RaPosega lepingu lõpetamise taga Päevalehe nõukogu, kuhu kuuluvad Rootsi meediakontserni Marieberg (Bonnier) esindaja Lars Gösta Julin, Jaan Manitski ja Hans Luik. Leping lõpetati, kuna Norra Schibstedile ja Mariebergile kuuluv kojukandefirma EkspressPost tegi parema pakkumise.

Strandberg oli sunnitud algatama RaPose likvideerimise, kuna suurte võlgnevuste tõttu ei suuda firma enam töötajatele palka maksta. Tema sõnul tuli likvideerimise otsus pärast seda, kui Päevalehe esindaja teatas, et võlga ei kavatsetagi ära maksta.

Strandberg tunnistas, et kui leping taastatakse, on RaPos valmis uuesti tegevust jätkama.

Päevaleht maksis RaPosele kojukandeteenuse eest 500-700 tuhat krooni kuus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing