26. märts 2001, 00:00

British Telecommunications Plc teatas reedel kahtlustest seoses mobiilsideoperaatorite usuga mobiiltelefoniklientide kasvavatest kulutustest, edastas Reuters.

British Telecommunications Plc Jaapani juht Chris North teatas, et ta ei usu järsku tulu tõusu keskmise kliendi kohta pärast 3G-teenuste alustamist Jaapanis maikuus.

Tema kommentaarid järgnesid Jaapani suuruselt teise mobiilsideoperaatori DDI Corp neljapäevasele teatele, et 3G ei kasvata klientide kulutusi ja et mõned Euroopa operaatorid võivad minna selle tagajärjel pankrotti.

Operaatorid on raisanud 3G litsentsidele 100 miljardit eurot (1565 mld krooni).

Positiivse efekti andmeside kasvu näol üle 3G-võrgu neutraliseerib kõnede hinnalangus, hinnad võivad langeda samale tasemele fiksvõrgu hindadega. ÄP Online

Kui vaadata aktsiate kasumiootusi ehk P/E suhet, siis on Stockholmi börs oma 27,1ga Nasdaqi ja Tokyo börsi järel maailmas veel kolmandal kohal, ehkki suurim börsifirma Ericsson on kaotanud väärtusest 75% ja suurfirmade indeks OMX on kahanenud 46%, kirjutab Rootsi majandusleht Dagens Industri.

Kui arvestada, et Wall Streetil langes P/E suhe pärast 1987. aasta börsikrahhi 12-le, siis näevad analüütikud börsidel veel üksjagu kukkumisruumi.

Uudisteagentuuri Bloomberg koostatud materjali põhjal on Stockholmi börsi OMX-indeksi kasumi hinnasiduvuse ehk P/E suhte prognoos langenud eelmise aasta väga kõrgelt 45-lt nüüd 27,1-le. USA Nasdaqi järgmise aasta P/E on hinnatud 55-le, kui aga kahjumis firmad välja arvata, siis 28-le. Tokio börsi vastav suhe on 62 ja 49. Eesti juhtivate aktsiate P/E suhe on 8. ÄP Online

Nokia juhatus otsustas tagasi osta maksimaalselt 50 miljonit börsil kaubeldavat ettevõtte aktsiat, teatas Nokia reedel

Aktsiad ostetakse tagasi vastavalt 21. märtsi aktsionäride koosoleku otsusele. ÄP Online

Maailma suurima mobiiltelefonide tootja Nokia prognooside kohaselt kasutab 2002. aastal mobiiltelefoni 1,2 miljardit inimest, mis on 20% rohkem kui tänavu.

Nokia andmeil kasutab praegu mobiiltelefoni umbes miljard inimest. ÄP Online

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing