Aprillis käivitub Eesti IT-ettevõtete pilootuuring

26. märts 2001, 17:13

Euroopa Liidu innovatsioonikeskuse teostab projekti 'Eesti eViikingid' raames Eesti infotehnoloogia valdkonna uuringu, mille eesmärgiks on luua senisest parem ülevaade antud valdkonnas tehtavast teadus- ja arendustööst, innovatsioonisuutlikkusest ja võimalikest arengusuundadest aastani 2010, teatas majandusministeerium.

Aprillist käivitub ligi aasta vältav uuringute tsükkel, mille jooksul koostatakse terviklik analüüs Eesti infotehnoloogia sektoris olemasolevast teadus- ja arendustöö potentsiaalist ning ettevõtete suutlikkusest töötada välja uusi tehnoloogilisi lahendusi. Taoline analüüs on esimeseks osaks suuremas projektis, millega identifitseeritakse Eesti infotehnoloogia valdkonna arengustsenaariume aastani 2010.

Uuringute tsükli rõhuasetus on infotehnoloogia valdkonna arengut takistavate tegurite määratlemisel, leidmaks nii võimalikke ni??e maailmaturul, võimalusi Eestis uuenduslike infotehnoloogia lahenduste väljatöötamise toetamiseks kui ka tehnoloogia kasutuselevõtu senisest veel tulemuslikumaks muutmiseks.

Aprillis käivituvas IT-ettevõtete pilootuuringus keskendutakse Eesti infotehnoloogia sektori potentsiaali hindamisele. Ülevaate koostamiseks teostatakse IT-ettevõtete seas spetsiaalne küsitlus ja viiakse läbi personaalseid intervjuusid valdkonna juhtivate ekspertidega. Samuti kasutatakse olemasolevaid statistilisi andmestikke ja varasemate uurimuste materjale.

Tervikliku analüüsi raames analüüsitakse seejärel infotehnoloogia sektori rolli nii siseriiklikul tasandil kui ka selle rahvusvahelist konkurentsivõimet. Samuti antakse ülevaade antud valdkonna kõrghariduse olukorrast, teadus- ja arendustöö tasemest ning õiguspoliitilisest
raamistikust.

Lähem informatsioon aadressil www.esis.ee/eVikings/

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing