Leiburi leivast leiti tundmatu eluka nahk

26. märts 2001, 08:28

Leiburi 10 vilja röstleivast leidis pereisa Tõnu kolmapäeva õhtul musta värvi karvadega võõrkeha, mis võttis temalt söögiisu ja pani tükiks ajaks öökima, kirjutab SL Õhtuleht.

'See oli jube,' surub Tõnu õudusvärinaid maha. 'Tulin töölt, kõht oli tühi. Tegin ühe vorstivõileiva. Naine oli just poest leiva ostnud ja jõudnud paar viilugi äragi süüa,' meenutab Tõnu, kes ei hakanud leiba lähemalt uurima. 'Kui määrisin teisele tükile võid, leidsin viilust midagi kahtlast, musta ja justkui sulelist.' Tõnu arvates on tegu mõne tuvitükiga, mis kogu leivateo on läbi teinud ja ta lauale juhtunud.

Aktsiaseltsi Leibur tootearendaja Katrin Kapten ja tootearendusjuht Tiina Rühka on leiust keeletud. Sõrmitsevad viilu, nuusutavad, vangutavad pead. 'See ei ole tuvi moodi, tuvi on rohkem sinakas, tükk on aga must. Pealegi ei paista siin sulgi, pigem oleks justkui karvad,' nokitseb tüki kallal Kapten ja kirtsutab nina. 'Jube. Halb lõhn,' märgib ta.

Mis elukale tükike kuulub, ei osata arvata. 'Kummaline, kuidas selline asi leiba sattus. Meil pole siin ühtegi looma. Isegi mitte prussakaid. Lindudest rääkimata,' seletavad Kapten ja Rühka. Nad saadavad leivatüki ekspertiisi.

'Hiired, rotid ja linnud on leivakombinaatide häda. Neid meelitab jahu ja tera. Soojade ilmadega, kui aknad on lahti, lendavad tsehhi ka tuvid, keda on tulnud isegi õhupüssidega maha lasta, muidu ei saanud lahti,' väidab üks pagar SL Õhtulehele. Loomade tõrjeks kasutatakse mürki, kuid surnukehad jäävad masinate vahele lebama.

Leivajahu käib läbi sõelade ja terad, mis leiba lähevad, on samuti kontrollitud. Ainus võimalik koht, kus tükk võis leiba sattuda, on leivavorm, kuhu pannakse mass enne ahju minekut, oletavad Rühka ja Kapten.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing