Eesti ehitajaid vedanud lennuk maandus purunenud rehvidega

26. märts 2001, 08:25

Siberist saabunud TU-154M maandus Tallinna lennuväljale nelja purunenud rehviga. Pardal olnud 53 Eesti ehitajat pääsesid kerge ehmatusega, kirjutab SL Õhtuleht.

Osa lennuki parema teliku kuuest rehvist purunes õhkutõusmisel Kogalõmi lennuväljalt. Vähemalt üks, võimalik et ka kaks rehvi purunesid maandumisel Tallinnas.

'Lennujaama töötajad kuulsid purunemisest tekkinud pauku,' ütleb lennuameti lennuintsidentide uurimise osakonna juhataja Tõnu Ader. 'Lendurite endi sõnul oli maandumisel kõik korras ja nad isegi ei märganud midagi erilist,' meenutab Ader. 'Stjuardessid küll kuulsid salongis tavalisest teistsugust heli.'

Reedel kell pool üheksa Eesti aja järgi Tallinna lennuväljale maandunud purunenud rehvidega lennuk saabus Siberi linnast Kogalõmist, pardal 14 meeskonnaliiget ja 53 reisijat. Tegu oli kord kuus Siberi ja Tallinna vahet sõitva Vladivostok Airi reisilennuki TU-154M t?arterreisiga, mis tõi koju eesti ehitajad.

Õnneks leidis rajapuhastaja Kogalõmi lennuväljalt pärast lennuki starti kummitükke ja meeskonda informeeriti. Tallinna lennujaam sai vigastatud lennuki saabumisest teada paar tundi hiljem.

Jalule aeti Tallinna lennujaama päästemeeskond - ööpäevaringselt on lennujaamas valves kolm täisvarustuses tuletõrjeautot koos meeskondadega ning üks ambulantsauto parameedikutega.

Lennujaama turundusdirektori asetäitja Sven Ratassepa sõnul polnud siiski tegu mingi tühise veaga. 'Oli oht, et lennuk võib kaotada juhitavuse. Kui lennuki kandvatest ratastest neli on sisuliselt velgede peal, siis on seda raske teel otse hoida. Olukord oli sarnane rehvi purunemisega kiirel autosõidul - auto hakkab kohe teelt välja kiskuma.'

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing