Eesti juhid on riskialtid ja minakesksed

26. märts 2001, 17:57

Tavainimestest eristab Eesti juhte suurem riskivalmidus, mina-eksponeerimine, korporatiivsus, terviku tajumine, ühiste eesmärkide kooskõla püüdlus, juhid naudivad enese proovile panekut, kirjutab homses Äripäevas Emori suunajuht Ülle Pärnoja.

Valdavalt on juhtidel veendumus, et eesmärkide saavutamiseks tuleb kasutada juhuseid, vajadusel riskeerida, vaatamata normidele ja konventsioonidele öelda välja oma veendumusi ning hüljata piiranguid.

Otsustajaid iseloomustab enese näitamise trend ? mängimine oma meeleolude ja tujudega, kasutades selleks ka erinevaid tooteid-teenuseid.

Otsustajate väärtusmaailm põhineb suhete võrgu ideel ? erinevate sidemete loomisel, inimestevaheliste poolformaalsetel suhetel, võimel ühineda uute rühmadega või neist praktlistel kaalutlustel eralduda.

Otsustajad mõistavad protsesse tervikult. Nad on teadlikud firmasiseste ja firmaväliste tegurite vastastikusest sõltuvusest. Neid iseloomustab ootamatus ja keerukates olukordades hakkama saamise, tõhusa toimimise väärtustatus. Samas võib väita, et nimetatud oskust alati ei kasutata, seda eriti töövälistes situatsioonides.

Kindlasti naudivad juhid tööalaseid väljakutseid ning enese võimete piiri testmist. Nimetatud suundumus on ka Eesti elanikkonnale tervikuna iseloomulik.

Võrreldes tippjuhte keskastme juhtidega selgub, et tippjuhid on individualistlikumad ja mõtlevad lühemas perspektiivis. Mugavus ja kindlustunne tuleviku suhtes pärsib pikemaajalisi plaane ja tegevusi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing