Võrus on kanalisatsiooni ja vee uued hinnapaketid valmis

26. märts 2001, 08:40

Kolmapäeval on ASil Võru Vesi kavas kokku kutsuda ühistute ja kinnisvara esindajad, et tutvustada neile vee ja kanalisatsiooni kolme hinnapaketti, nii otsustati eile Võru Vee uuenenud nõukogu istungil, kirjutab Võrumaa Teataja.

Ettevõtetele jääb kehtima senine hinnapakett. Lisaks praegu elanikele kehtivale hinnapaketile, kus vee ja kanalisatsiooni abonementmaks on ilma käibemaksuta 20 krooni ja vee kantmeeter maksab 12,1 krooni, on vähe vett tarbiva elanikkonna nõudmisi arvestades välja töötatud kaks alternatiivset paketti.

Üks neist näeb ette viiekroonist abonementmaksu ja 16,9kroonist vee kantmeetri hinda ning teine ühekroonist abonementmaksu ja vee kantmeetri hinda 17,9 krooni. Ettevõtetele jääb kehtima püsimaks, mis on sissevoolu toru läbimõõdu järgi kümme krooni millimeetri kohta.

Abilinnapea Andres Kõiv selgitas, et abonementmaksu polnud võimalik täiesti ära kaotada. 'Seadus ütleb, et vee ja kanalisatsiooni hind koosneb mitmest komponendist, millest üks on abonementmaks. Maks aga ei saa olla null,' ütles ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing