PM: Isamaaliit mängib tulega

26. märts 2001, 08:09

Peeter Tulviste kandideerimine Tunne Kelami vastu Isamaaliidu presidendikandidaadi valimisel tähendab Isamaaliidule ja peaminister Mart Laarile mängu tulega, mis võib hea õnne korral Isamaaliidu mainet tõsta, kuid paneb tõsisele proovile Isamaaliidu ja võibolla ka kogu valitsusliidu ühtsuse, kirjutatab Postimees tänases juhtkirjas.

Erakonnapoliitikast tüdinenud ühiskonnast ja presidendi valimiskogust paistab juba ammu tubli annus apoliitilise presidendikandidaadi ootust. Selles mõttes on endine Tartu Ülikooli rektor Tulviste kahtlemata märksa tugevam kandidaat kui Kelam, kelle ümbert ERSP kui äärepartei eestvõitleja aura kuidagi hajuda ei taha.

Ent erinevalt Tulvistest seovad Kelamit paljude parteikaaslastega tosina aasta jooksul süvenenud sidemed ja sõprussuhted. Kelami kaotus Tulvistele oleks märksa kibedam kui Tulviste kaotus Kelamile, kes on võidu pikaajalise parteitööga justkui ära teeninud.

Päris särtsuvtuliseks läheb sisepoliitiline leiliruum muidugi siis, kui Tulviste saab Isamaaliidu ametlikuks presidendikandidaadiks. Tõenäoliselt järgneb sellele valitsusremont. See toob endaga kaasa ärevad kõnelused valitsusliidus, mida võivad pingestada sapised avaldused end juba presidendina tundvalt Toomas Savilt, kelle võitu Tulviste ohustab märksa enam kui Kelam.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing