Leedu keskkütteturul käib lehtede sõnul sõda

26. märts 2001, 13:30

Leedu keskkütteturg avati konkurentsile kolm aastat tagasi ning see on vallandanud piirkondades kõva konkurentsi, mida kohalikud ajalehed nimetavad tihtipeale sõjaks. Paljud sinna turule läinud välismaised kontsernid, sealhulgas Soome Fortum, nimetavad Leedut raskeks turuks. Sellest teatab Helsingin Sanomat.

Laenudega alanud kütteseadmete remont ja kütteõli kallinemine on tõstnud kütuse hinda, mistõttu üha rohkem peresid ja firmasid ei suuda kütte eest tasuda. See ajab soojusfirmad makseraskutesse ja kohalikud võimuorganid eelarvekriisi.

Leedus tegutsev Kotkan Energia püüab maakondades luua ühisfirmasid, kus 51% jääks tema kätte. Ajaleht Respublika nimetab seda varjatud erastamiseks, mis tähendavat soojusettevõtte kinkimist ilma konkursita.

Teine Soome firma Fortum püüab koostööd teha Leedu Energijos Taupymo Centrasega (ETC), mis tegutseb liisingpõhimõttel. See tähendab, et ta ehitab soojafirma, mida maakond hakkab ise majandama, võttes riigi tagatise pangalaenu, millega makstakse ETC-le.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing