28. märts 2001, 00:00

Ühendriikide investeerimisguru Warren Buffett teatas eile, et paljud Ühendriikide aktsiad on endiselt ülehinnatud ja peaksid veel odavnema, et ta otsustaks neisse raha paigutada.

Belkshire Hatway Inc. juht ja üks osanikest Buffett ütles, et ei tunne hetkel Ühendriikide aktsiate vastu erilist huvi. ?Me ei osta eriti aktsiaid. Me ostame rohkem lennukeid kui aktsiaid,? lausus ta Belkshire Hatway? tütarettevõttele Executive Jet 50 uue lennuki ostmise puhul kokku kutsutud pressikonverentsile kogunenud ajakirjanikele.

Buffett ütles, et hakkaks taas aktsiaid ostma, kui ettevõtteid müüakse turul nende tegelikust väärtusest odavamalt.

Buffett lausus, et Ühendriikide majanduskasv aeglustub, kuid kas see tähendab ka majanduslangust, ei soostunud ta prognoosima.

?Üks asi on kindel ? majanduskasv aeglustub,? lausus ta ajakirjanikele, kinnitades, et majanduskasvu aeglustumise mõju on tunda saanud ka tema firma. Buffett märkis, et Belshire Hatway? mööbli ja juveelide jaemüügiäride käive on viimastel kuudel vähenenud.

Buffett kinnitas taas kord oma usaldamatust kõrgtehnoloogiaettevõtete suhtes, öeldes, et ei ole ostnud ühtegi tehnoloogiafirma aktsiat, vaatamata sellele, et internetifirmade aktsiate hinnad on aastaga kõvasti kukkunud. AP

Maailma suuruselt teine börs Nasdaq ostab 58% Easdaqist, raskustes üle-euroopalisest börsist, kus on ülekaalus tehnoloogiasektori aktsiad, edastas Briti majandusleht Financial Times.

See võimaldab Nasdaqil pakkuda globaalset aktsiakauplemist ööpäevaringselt.

Easdaqi uueks nimeks saab Nasdaq Europe. Mais või juunis käivitab Nasdaq uue kauplemissüsteemi European Trading System. ÄP Online

Nokia kaotab 300?400 töökohta võrguüksuses ja annab eelisarengu võimalused ülikiire internetiühenduse divisjonile, teatas ettevõte.

?Divisjoni eesmärgiks on töötada välja ja pakkuda tulevikus klientidele neid rahuldavat teenust,? teatas Nokia oma avalduses. Kärpimine puudutab eelkõige uurimise ja arendamise (R&D) töötajaid. Uus struktuur jõustub teises kvartalis. ÄP Online

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing