Reformierakond ootab ministrite väljavahetamist Isamaaliidult ja Mõõdukatelt

27. märts 2001, 08:10

Võimuliit ei hakka opositsiooni survel tegema muudatusi ministrite koosseisus, kuigi Reformierakonna hinnangul leevendaks teede- ja sideminister Toivo Jürgensoni ning majandusminister Mihkel Pärnoja väljavahetamine poliitilisi pingeid, kirjutab Eesti Päevaleht.

Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni esimees Jürgen Ligi kinnitas, et Reformierakond pole koalitsioonis ministrite väljavahetamise osas nõudmisi esitanud.

?Mõistagi on ministrite tagasiastumise algatus efektiivne juhul, kui see tuleb Isamaaliidult ja Mõõdukatelt endilt. Vastasel korral tekitaks see pingeid juurde,? ütles Ligi.

Kui Isamaaliidult tuleb ettepanek Jürgensoni ja Mõõdukatelt Pärnoja väljavahetamiseks, ei saaks Ligi sõnul välistada ka mõne Reformierakonna ministri väljavahetamist.

Isamaaliidu peasekretäri Andres Ammase sõnul ei usu ta, et valitsus hakkaks ühtegi ministrit vahetama surveseisundis. ?Pigem arutletakse rahulikult, kas on mõistlik muutumatult valitsusaja lõpuni jätkata või on mingil hetkel otstarbekas muudatusi teha,? selgitas ta.

Ammas tunnistas, et erakonnas on siiski poliitikuid, kes peavad otstarbekaks Jürgensoni väljavahetamist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing