29. märts 2001, 00:00

Taloussanomat: Kurssidega manipuleerimine, siseinfo kurjasti ärakasutamine jm sellelaadsed nähtused on üsna tavalised ja näitavad, et väärtpaberituruga on seotud õige palju peidetud kuritegevust, mida on väga raske paljastada, tõdeb Soome siseministeeriumi ülemkomissar Matti Rinne.

Soomes hakati majanduskuritegude uurijaid koolitama alles 90. aastatel ja kümne aastaga on uurijate arv neljakordistunud. Väärtpaberituru kuriteod loetakse aastast 1999 kriminaalkuritegudeks, kuna sel moel loodetakse tagada turgude erapoolikkus ja säilitada usaldus turgude vastu. Ühtlasi soovib ühiskond niimoodi näidata, et väärtpaberituru kuritegudesse suhtutakse tõsiselt.

Helsingin Sanomat: USA uurimisfirma Conference Board küsitlusest selgus, et Ameerika tarbijate tulevikuusk on märtsis järsult paranenud ning nad loodavad riigi majandusolukorra paranemist poole aasta pärast.

Kui veebruaris oli tarbijate tulevikuusku kajastav indeks 109,2 punkti, siis märtsis oli see kerkinud 117 punkti tasemele. Investeerijad olid oodanud indeksi alanemist, mis oli kestnud juba pool aastat. Pärast indeksi avaldamist keeras börs rõõmsale tõusule, kuna see andis investoritele põhjust oletada, et börsi madalseis on möödumas.

The Economist: Pekingisse kogunenud 14 Kagu-Aasia riigi rahandusjuhid on sunnitud tõdema, et kui aasta tagasi võisid nad üksteist Aasia finantskriisist õnneliku väljatuleku puhul õnnitleda, siis nüüd on arenguväljavaated tunduvalt ebakindlamad, mis sunnib nii mõndagi riiki kahetsema, et ta tõsisemaid reforme ette ei võtnud. Ebakindlust süvendavad USA majanduslangus, Jaapani poliitiline suutmatus majandusprobleeme lahendada, Türgi ja nüüd ka Argentiina lahvatanud kriis, mis on muutnud investorid arenevate turgude suhtes ettevaatlikuks.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing