Estel Plussi käive kahekordistus

28. märts 2001, 11:50

Elektrotehnilise sisseseade tootmisega tegeleva kontserni ASi Estel Pluss käive kasvas eelmisel aastal kaks korda, tänavu ootab juhtkond aga 40 protsendi suurust kasvu. Praktiliselt kogu toodang läheb eksporti.

Estel Plussi käive oli eelmisel aastal ligi 48 miljonit krooni ja kasum viis miljonit krooni. Võrreldes 1999. aastaga kasvas käive kaks korda.

Estel Pluss on üks väheseid Eesti ettevõtteid, mis osaleb rahvusvahelises kõrgtehnoloogilises tööjaotuses. Ettevõte teeb teadusmahukat toodangut koostöös mitmete tuntud rahvusvaheliste uurimiskeskustega, mille hulka kuulub ka TTÜ instituut.

Juhatuse esimehe Sergei Frolovi sõnul on ainult Eesti kapitalil põhinev Estel Pluss orienteeritud omatoodangule ja konkureerib edukalt välisturgudel.

Estel Pluss on üks Eesti vanimaid tootmisettevõtteid. Põhitoodanguks on võimsad elektriajamid, transformaatorid ja pooljuhtseadmed.
Ettevõtte toodangut kasutavad paljud maailma juhtivad metallurgiakombinaadid, keemiaettevõtted, energiajaamad, lennujaamad ja veepuhastusjaamad.

Estel Plussi lähiaastate olulisemaks suunaks on koostöö arendamine Euroopa suurima tuumauuringute keskusega Saksamaal Karlsruhes.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing