Ida-Virumaa ametnik tegi koos pojaga valeraha

28. märts 2001, 08:52

Ida-Virumaa omavalitsusliidu tegevdirektor Urve Erikson tegi politsei kinnitusel kodus koos pojaga valeraha, mida poiss koolikaaslastele jagas, kirjutab SL Õhtuleht.

Nädalajagu tagasi andis Tudu põhikooli direktor Riho Mäe politseile üle valesajalise, mille oli kooli kaasa toonud 14aastane Marek ja selle eest politsei andmeil endale väiksematelt poistelt maadlusmatil istekoha ostnud. Väiksematelt poistelt direktor valesajalise kätte saigi.

Meile on teada, et Marek valmistas koos emaga kodus valeraha arvutiskanneril, ütles Vinni valla vanempolitseikonstaabel Tarmo Kärdi. Tuvastatud on kolm rahatähte, millest kaks jõuti koolis ära visata, märkis Kärdi. Ta ei välistanud, et valeraha võidi rohkemgi teha.

Ida-Virumaa omavalitsusliidu tegevdirektor, Tudulinna vallavolikogu liige Urve Erikson ütles, et loos pole midagi kriminaalset. Ta kinnitas, et rahaga pole tehinguid tehtud.

Politsei algatas juhtunu suhtes kriminaalasja raha või väärtpaberi võltsimise või võltsitud raha või väärtpaberi kasutamist käsitleva paragrahvi järgi. Süüdistust pole kellelegi esitatud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing