Börsiülevaade: turu ülesliikumisel rihmad peal

28. märts 2001, 09:39

Kuigi nii USA vana- kui uue majanduse aktsiad tegid eile õhtul teisel pool lompi tänu tarbijate usaldusreitingu kiirele kerkimisele keskmiselt ligi 3%se edasihüppe, ei tasu eriti uskuda, et kohalikul aktsiaturul peale eilset suurt langust täna nii hästi läheb.

Peale USA turu sulgemist tulid kasumihoiatused pihuarvuti tootja PALMilt <GR#US.PALM> ja Kanada telekomiseadmete tootjalt Nortel Networksilt <GR#US.NT>.
See on hoidnud pinges juba täna avanenud Euroopa aktsiaturge, mis liiguvad võrreldes eilsega nullis.

Arvata võib, et see Euroopa turgude närvilisus hoiab ka kohaliku aktsiaturgu pinge all, mis ilma eelpool mainitud kasumihoiatusteta oleks pidanud täna näitama mõningast ülesminekut.

Eile hommikul kergelt ära vajunud Euroopa turgude taustal läks pärast tunniajast igavat kauplemist küllalt kiiresse langusse ka kohalik aktsiaturg.
Tallinna börsi juhtfiguuriks olev Hansapanga aktsia <GR#EE.HP> pidi eile oma hinnas loovutama 1,7% ja taanduma esimest korda viimase viie kuu jooksul nii madala kui 128 krooni tasemeni. Päevasiseselt käis aktsia ära isegi 126,25 krooni tasemel.

Hansapanga aktsia ärakukkumine raputas kogu kohalikku turgu ning uued madalad tasemed tõid turule juurde uusi müüjaid, mis tõstis võrreldes väljasurnud esmaspäevase börsipäevaga eile tugevalt ka kauplemisaktiivsust.

Tähelepanuta ei jäänud ka Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> aktsia, mis sulgus kõigi aegade madalaimal 66,25 krooni tasemel. Kaotus päevaga 3,3%.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing