Meri ja Tulviste jõid Tartus hommikukohvi

28. märts 2001, 08:55

Eile Tartu Barclay hotelli hommikulauas kohtusid taasiseseisvunud Eesti esimene president Lennart Meri ja üks võimalikke Isamaaliidu presidendikandidaate Peeter Tulvistele, kirjutab Postimees.

?Me ei sattunud sinna kumbki ettearvamatult, vaid leppisime eelmisel õhtul kokku, et sööme hommikust,? tunnistas Tulviste, soovimata avada täpsemalt vestluse sisu. ?Minu rektori ajast on nii jäänud, et me vahel kohtume ja räägime ühest või teisest asjast.?

Kas riigipea Meri ja Isamaaliidu aukohtu esimees professor Tulviste rääkisid Laari valitsuse üha allapoole langevast mainekõverast, mis juba ka eestlaste eurotahet kahandab?

?Ma ei tahaks minna üksikasjalikuks, aga mõistagi olid jutuks ka presidendi avaldused ajakirjanduses, mis puudutavad valitsuse võimalikku remonti,? võttis Tulviste omaks. ?Jutt polnud niivõrd remondist, kuivõrd olukorrast, mis Eestis on ja mis selle olukorraga peale hakata ning siin on meie vaated sarnased.?

Postimehe andmeil on 14. aprillil koguneval Isamaaliidu suurkogul valmis Tulvistet erakonna ainsa presidendikandidaadina tunnustama need suures osas Laari ümber koondunud poliitikud, kes soovivad parandada oma partei mainet, muuta seda tänapäevasemaks ja vabastada nostalgia varjust.

Laar aga on kunagises läkituses Isamaaliidu volikogule öelnud, et just Kelam on kõige tugevam presidendikandidaat.

?Ma olen jäänud oma arvamuse juurde ja leian, et Tunne Kelam on antud hetkel kõige tugevam presidendikandidaat,? sõnas Laar eile. ?Mõnevõrra on lausa kahju, et erinevalt Ameerika Ühendriikidest ei ole meil presidendi ja asepresidendi staatust.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing