Pärnu ringrada saab euroopalikumaks

28. märts 2001, 12:02

Eesti ainus ohutusnõuetele vastav, Estringi nime kandev Pärnu ringrada saab enne hooaja algust uue näo, võidusõidud muutuvad senisest kiiremaks ja vaatemängulisemaks, kirjutab Pärnu Postimees.

?Kavatseme aprillis üles kaevata vana stardisirge koos eelneva ja järgneva kurviga ning ehitada uue, 200 meetri pikkuse lõigu,? rääkis automotovõistluste korraldaja Enn Teppand. ?Rada läheb 150 meetrit lühemaks, kuid arvestused näitavad, et keskmine kiirus tõuseb vormelautodel 140 ja mootorratastel 130 kilomeetrini tunnis.?

Teppand selgitas, et uus stardipaik rajatakse Nurme maantee mahapöördelt järgmisele sirgele. Uuel kohal on mitu eelist, stardisirge pikeneb tunduvalt ja esimene lauge kurv on senisest märksa kiirem.
?Selles tsoonis on kiirused suuremad kui endises stardipaigas,? kõneles Teppand. ?Need pealtvaatajad, kes tulevad Vana-Pärnust Nurme teed pidi võistluspaika, satuvad kohe raja kõige kiirematesse kohtadesse.?

Teppandi sõnade kohaselt on stardipaiga ümberkolimine kallis, sest võistlusmasinatele tuleb rajada tehnilised boksid ja parklad.
Tagasihoidlike arvestuste järgi on vaja aprillis-mais katta asfaldiga
vähemalt 5000 ruutmeetrit.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing