Hõbemägi reformib jõuliselt Päevalehte

Inno Tähismaa 29. märts 2001, 13:19

Uudisteportaali mega.ee juhi kohalt Eesti Päevalehe toimetajaks tõsunud endine Eesti Ekspressi peatoimetaja Priit Hõbemägi on asunud toimetust tõsiselt reformima.

Lisaks kujunduslikule lihvile, kus viimane nn City lehekülg on tundmatuseni muutunud, on plaanis välja vahetada mitmeid juhte ja ajakirjanikke.

Vastavalt varem sõlmitud kokkuleppele lahkub alates 16. aprillist Päevalehe A-osa juht ja peatoimetaja asetäitja Hannes Rumm, kes on töötanud Eesti Päevalehes üle 5 aasta 3-4 eri ametikohal.

Päevalehe B-osa juht Anu Jõesaar suundub lapsehoolduspuhkusele. Puhkuselt naastes ootab teda ees sotsiaalteemade toimetaja töö. Eri reklaamiprojektide kaudu jääb Anu Jõesaar Päevalehega seotuks ka lapsehoolduspuhkuse ajal.

Välistoimetuse juhataja Mart Helme avaldas möödunud nädalal seoses tema üha kasvava ühiskondliku koormusega soovi astuda tagasi välistoimetuse juhataja ametikohalt ning jätkata tööd välistoimetuses väiksema koormusega. Ettepanek asuda juhtima välistoimetust tehti Eesti Päevalehe endisele välistoimetuse juhatajale Kaivo Koplile, kes praegu töötab Äripäevas reporterina ja kellega käivad läbirääkimised.

Eesti Päevalehe uus juhtimisstrateegia näeb ette väiksema tippjuhtide hulga kui seni, et kindlustada toimetuse juhtkonna ja ajakirjanike maksimaalselt tihe koostöö ajalehe loomisel ning toimetuste juhtide endisest suuremat iseseisvust ja vastutust, kommenteeris lehe arengut peatoimetaja Priit Hõbemägi.

Mõni aeg tagasi edutas Hõbemägi Päevalehe sisu eest vastutavaks tegevtoimetajaks endise tipp-reporteri Enno Tammeri ja ostis SLÕhtulehest majandustoimetuse juhiks Peeter Raidla. Peagi liitub Päevalehega mega.ee toimetaja Toomas Kümmel.

Möödunud aastal sai Päevaleht 13 mln krooni kahjumit.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing