Sõdurid hävitasid Tartumaa hoiumetsa

29. märts 2001, 08:26

Tartu üksiku jalaväepataljoni sõdurid koorisid Tartumaal Vara metskonnas enam kui neljakümmend kasvavat kaske, et valmistada ellujäämiskursuse läbimiseks kasetohust jooginõusid, kirjutab Postimees.

Vara metskonna metsaülem Küllike Kuusik kinnitas, et Tartu jalaväepataljon eksis mitmekordselt: esiteks ei küsinud luba metsa omanikult, teiseks rikkus elujõus puid, kolmandaks saatis suure meestesumma metsiste mängualale ning neljandaks ei koristanud sõdurite ehitatud onne.

?Juba 1993. aastast kehtiva metsakorralduskava järgi on see hoiumets, kus kehtib raiepiirang,? rääkis Kuusik. ?Just metsiste mänguala pärast võtsimegi selle hoiumetsaks, lähitulevikus võib sellest aga saada osa kaitsealade võrgustikust, kus on keelatud igasugune liikumine.?

Sõdurite laastamistöö üle vaadanud keskkonnainspektor Uku Alakivi ütles, et Tartu üksikut jalaväepataljoni võib oodata mitme tuhande krooni suurune trahv, sest lõigutud kased võivad kuivada.

Kaitsejõudude peastaabi pressisektsiooni ülema kt Georgi Koko?inski sõnul pole üheski kaitseväe eeskirjas nimetatud, kellelt peavad väeosad õppusteks luba küsima. ?Traditsioon on olnud küsida kohalikelt omavalitsustelt ning seni on kõik laabunud,? nentis Koko?inski.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing