Traalräime ja -kilu oksjonil pakuti püügiõiguse hinnad taevasse

29. märts 2001, 09:31

Keskkonnaministeeriumi oksjonil, kus enampakkumisel oli 7000 tonni räime ja kilu traalpüügilimiiti, tõusis ühe kilo püüdmata kala hind ühe kroonini, kirjutab Pärnu Postimees.

Keskkonnaministeeriumi avalike suhete büroo peaspetsialist Agnes Aaslaid ütles, et oksjonil osalenud 44 firma vahel käis kalapüügiõiguse pärast äge rebimine ja hind tõusis alghinnast, neli senti kilost, kakskümmend kuni kakskümmend viis korda kõrgemaks.

Oksjonit korraldanud keskkonnaministeeriumi kalandusosakonna peaspetsialist Enno Kobakene ütles, et suuremaid koguseid ostsid need firmad, kellel ka ajalooline püügiõigus oli suurem.

Tänu sellele jaguneb neil ülemäära pakutud summa suuremale kalakogusele, mis ei vii kogu püütud kala omahinda liialt kõrgeks. Aga ka Kobakese hinnangul kujunesid enampakkumise hinnad ootamatult kõrgeks. ?Pakkusid laevaomanikud ise. Ju nad siis teadsid, mida tegid,? nentis Kobakene.

Kogu oksjonile pakutud kalalimiit osteti ära keskmiselt 80-90 sendiga kilost. Kõige kõrgema hinna, 100 500 krooni saja tonni kilu eest, pakkus perekond Kõuhknlatele kuuluv AS Dagomar.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing