Riigikontroll tegi ettepaneku Lippmaa firmade uurimiseks

Inno Tähismaa 29. märts 2001, 12:45

Riigikontroll tegi ettepaneku kuriteo koosseisu tuvastamiseks endise Valitsusside juhi Jaak Lippmaaga seotud firmade ja Valitsusside vahel, seisab riigikontrolli peakontrolöri .

Aastatel 1997?1999 tellis Valitsusside oma juhtkonnaga omandisuhte või äriühingute juhtorganite kaudu seotud äriühingutelt OÜ Kõnetraat, AS Teleholding Grupp, AS Arvelduskeskus ja AS Haaberst Tehing mitmesuguseid töid ja teenuseid vähemalt 15 miljoni krooni eest. Valitsusside ei esitanud Riigikontrollile materjale, mille alusel saaks kinnitada, kas nimetatud tehingud olid sooritatud põhjendatud hinnaga ja täidetud tellitud mahus.

Riigikontroll on seisukohal, et Valitsusside 1997?1999 majandusaastate aruanded ei kajasta finantsseisu õigesti ega usaldusväärselt. Samas on olnud tehinguid, kus riik on saanud kas kahju või pole Valitsusside juhtkond esindanud riigi huvisid parimal moel.

Riigikontroll saadab kontrollimaterjalid uurimisorganile ettepanekuga võtta seisukoht kuriteo koosseisu olemasolu kohta kontrollimisel tuvastatud seotud osapooltega sooritatud tehingute küsimustes.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing