Ligi 80 000 lapse ravi võib halveneda

29. märts 2001, 08:02

Ligi 80 000 Tallinna lapse ravimise kvaliteet võib järgmisest aastast halveneda, kui tervishoiureformi tulemusel kaotavad töö lastepolikliiniku arstid ning nende kohustused pannakse perearstidele, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Meie suurim mure on see, et üle poolte Tallinna perearstidest pole saanud korralikku koolitust ja on läbinud lastehaiguste puhul vaid mõnenädalase täiendustsükli,? lausus Tallinna lastehaigla peaarst Merike Martinson. ?Kui lastearstid on ülikoolis õppinud vähemalt kuus aastat, siis mõnenädalase koolitusega ei saa perearstist veel lastearsti.?

Martinsoni sõnul ravivad pediaatrid ehk lastearstid praegu 90 protsenti Tallinna lastest, kuid järgmisest aastast perearstindusele ülemineku tõttu kaotaks 60 pediaatrit erialase töö.

?Neist iga teenindada on täna Tallinnas üle tuhande lapse ja ma ei kujuta küll ette, kuidas suudaks perearstid neid asendada.?

Martinsoni kinnitusel on ainus võimalus praegust ravitaset hoida, kui paralleelselt perearstidega jääks tööle 30 pediaatrit.

Martinsoni hinnangul võib idee takistuseks saada see, et haigekassa ei pruugi nõustuda nende pediaatritega lepingut sõlmima.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing