Börsiülevaade: investorite meelestatus järjekordselt negatiivne

29. märts 2001, 09:38

Maailma aktsiaturgudele tõid eile pessimismi nii pihuarvutite tootja PALMi kui Kanada telekomiseadmete tootja Nortel Networksi kasumihoiatused.

Langevate Euroopa turgude taustal reageeris USA tehnoloogiaindeks Nasdaq eile õhtul 6%se allasööstuga. Segadusse aetud investorid on pöördunud jälle muremõtteisse jaheneva majanduskliima pärast.

Kuigi eile suutis <# kohalik börs =http://www.tse.ee> üleeilse kaotuse juba esimesel kauplemistunnil korraliku tõusu näidates tagasi teha, on väga raske uskuda, et täna suudavad aktsiahinnad säilitada eilseid tasemeid.

Eilne börsipäeva aktiivsus oli võrreldes viimase paari nädalaga igati korralik. Börsipäeva tehingute arv oli 13,7 mln kroonise käibe juures ümmargune sada.

Käivet aitas sarnaselt teisipäevaga tekitada investorite kõrgendatud huvi Hansapanga aktsia <GR#EE.HP> vastu, mis vedas end 130 krooni joonest üles, peatudes 130,50 kroonil ehk ligi 2% kõrgemal eelmisest sulgemishinnast.

Suurima tõusu tegi eile põhinimekirjas aga Norma <GR#EE.NORMA>
aktsia, sulgudes 46,40 kroonil ehk üle 4% eelmisest tasemest kõrgemal.
Norma aktsia atraktiivsuse taga võib olla kerge välismaine huvi. Seda kinnitab see, et Müncheni börsil kaubeldi eile 10 000 Norma aktsiaga, esmaspäeval aga koguni 20 000 aktsiaga. Seda oli isegi veidi enam kui esmaspäeval kohalikul börsil.

Tõusuta ei möödunud päev ka kolmandal börsi põhiaktsial Eesti Telekomil <GR#EE.ETL>, mis tõusis 3,8% ja sulgus 68,75 kroonil.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing