Renault ja Nissan võidutsesid crash-testis

Tõnu Tramm 29. märts 2001, 13:28

Esimese autona maailmas sai endale Euro NCAP turvalisuse testi viis tärni hiljuti Motorexil näidatud uus Renault Laguna II, mahtuniversaalide seas osutus turvalisimaks uus Nissan Almera Tino, kirjutab homse Äripäeva rubriik Autotarvikud.

Koostöös Saksamaa moto-organisatsiooniga ADAC mullu oktoobris läbi viidud kokkupõrketesti tulemused avalikustasid Euro NCAPi (The European New Car Assessment Programme) ehk uute autode hindamisprogrammi esindajad sel teisipäeval.

Sõiduautode seas sai maksimumpunktid Renault Laguna II ja seda esimese autona üleüldse. Nimelt kasutas 1997. aastal Euroopa ühenduse eestvõttel loodud hindamisprogramm seni vaid nelja tärni süsteemi, kuid 2000. aasta alguses otsustati esitada autotootjatele uus väljakutse turvalise osas ning hindamisnõudeid karmistati.

Autotootjad kahtlesid viie tärni saavutamise võimalikkuses üsna tugevalt, sest nõudmised selle saamiseks tundusid olevat liiga ranged. Seega ei imestanud uue Laguna II viie tärni saamise üle mitte üksnes autotootjad, vaid ka testi korraldajad ise.

Teise sõiduautona testitud Nissan Almera saavutas neli tärni, mis on samuti oma klassi auto kohta väga hea tulemus ja mis kuni möödunud aastani oli parim võimalik tulemus üleüldse.

Sama tulemuseni küündis ka Nissani minimahtuniversaal Almera Tino, mis ühtlasi kuulutati oma klassi turvalisimaks autoks. Samas vastasid neljale tärnile
ka Renault Scenic ja Citroen Xsara Picasso. Kolme tärni vääriliseks pidasid testijad Mazda Premacyt ja Mitsubishi Space Stari.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing