Uus Lääne-Viru põlevkivikaevandus sai rohelise tee

Inno Tähismaa 29. märts 2001, 17:25

Eesti maavarade komisjon soovitas anda AS Kunda Nordic Cement"ile (KNC) Lääne?Virumaale Ubjale põlevkivikaevanduse rajamise loa, teatas Greengate`i esindaja.

?Meie otsus on soovitusliku ja nõuandva loomuga ? loale kirjutab alla kantsler, sellele eelneb ka ministri käskkiri,? märkis komisjoni liige, keskkonnaministeeriumi keskkonnakorralduse ja ?tehnoloogia osakonna juhataja kt Rein Raudsep.

Ubja kaevanduse rajamise vastu on avaldanud protesti kohalikud elanikud. Ka komisjonile saadeti 95 allkirjaga protestikiri. ?Ehkki see laekus ametlikust protestide arvestamise tähtajast hiljem, lugesin selle komisjonile ette. Komisjon võttis nii palju kui võimalik ka elanike seisukohti arvesse,? rääkis Raudsep.

Oma soovitusele lisas maavarade komisjon eritingimused: KNC peab asendama kasutamiskõlbmatuks muutunud kaevud uutega. Samuti peab KNC alustama kohe kaevude ja Toolse jõe vee monitooringuga ning vastavalt maapõueseaduse §56 elanikkonnale kahjud hüvitama.

?Tavaliselt tunnevad kaevandajad seadust ning me eraldi paragrahvidele ei viita,? sõnas Raudsep. ?Aga see kord, arvestades elanike vastuseisu, pidasime seda vajalikuks.?

Kahjude hüvitamine, õigemine sellise punkti puudumine Sõmeru vallavalitsuse ja KNC raamlepingus oligi üks 95 Ubja piirkonna elaniku protestikirja ajend.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing